UAB Edega - Producent produktów ryby

O SPÓŁCE

  

Jedno z największych przedsiębiorstw przetwórstwa rybnego na Litwie Sp. z o.o. "Edega" zostało założone w 1996 r. Na początku działalności w spółce pracowało 10 pracowników,  produkowany asortyment był nie duży. Obecnie w przedsiębiorstwie pracuje już około 130 pracowników, w przetwórstwie stosuje się wyłącznie nowe technologie, zgodne z rygorystycznymi wymogami Unii Europejskiej.

  Na asortyment spółki składa się ponad 60 nazw wyrobów. W ciągu roku przetwarza się około 1000 ton ryb. Sp. z o.o. "Edega" specjalizuje się w produkcji wyrobów kulinarnych z śledzi i filetów śledziowych, a także odznaczających się szczególnym smakiem wyrobów z bałtyckich szprotów i sałaki. Wyroby te są wyjątkowe zarówno ze względu a swój wygląd estetyczny, jak też z powodu właściwości smakowych. Ryby, wyłowione w Morzu Bałtyckim, trafiają do przetwórstwa nie mrożone, świeże, dzięki czemu zachowują się wszystkie substancje odżywcze, charakterystyczne dla świeżej ryby i niezbędne dla organizmu człowieka. A zatem wyroby, produkowane przez Sp. z o.o. "Edega" są nie tylko smaczne, ale i ZDROWE!

 W 2004 r. spółka otrzymała międzynarodowe zezwolenie i numer weterynaryjny, pozwalające eksportować wyroby do krajów Unii Europejskiej. Spora cześć naszej produkcji jest eksportowana do krajów UE. 

Agencja regulacji rynku rolnego i artykułów spożywczych Republiki Litewskiej podczas międzynarodowej wystawy „AgroBalt 2005“, w centrum wystawowym LITEXPO organizowała profesjonalną degustację produktów spożywczych i napojów dla konsumentów "DEGUSTALIT 2005", pod hasłem – SMAK PRZESĄDZA WYBÓR, która miała na celu pobudzać konsumpcję litewskich artykułów spożywczych oraz doskonalić ich jakość. W trakcie degustacji za najlepsze w swej kategorii uznano nawet dwa wyroby Sp. z o.o. "Edega":